wystawa studentów katedry grafiki uniwersytetu swps "widzieć siebie"

16 maja 2015 roku w kłodzku otwarta zostanie jedna z części wystawy „widzieć siebie”, której autorami są studenci ii roku instytutu grafiki naszej uczelni. w ramach zajęć z fotografii prowadzonych przez prof. jerzego olka, który jest zarazem pomysłodawcą i kuratorem całego wydarzenia, powstało ponad kilkadziesiąt prac, przedstawiających autorefleksje studentów. serdecznie zapraszamy!

o wystawie:

artyści potrafią pokazywać swój stosunek do wielu tematów, a jednak czasem najtrudniej jest im pokazać, jak postrzegają siebie samych. zawsze wiąże się to
z refleksją nad tym, kim się jest i co w swoim wizerunku uważa się za najbardziej istotne do przedstawienia. częścią wystawy „widzieć siebie” są prace studentów grafiki z wrocławskiej szkoły wyższej psychologii społecznej. pod okiem prof. jerzego olka powstało ponad kilkadziesiąt fotografii i grafik, z których każda oddaje indywidualne przemyślenia autora. prace nawiązują do stanów melancholijnych, takich jak utrata bliskiej osoby, trudności w przebaczaniu czy samotność, mówią o poszukiwaniu własnej osobowości, zmienianiu nastrojów i wyglądu, ale także sięgają do chwil radosnych, podróży, wyobraźni, powrotów do dzieciństwa czy poświęcaniu się pasji. z jednej strony prezentują autora jako tego, który godzi się ze swoim losem, z drugiej jako pana swojego życia. niektórzy posługują się symbolami, przedstawiając naturę, zranione serce bądź postacie fantastyczne, inni dostrzegają siebie w przedmiotach takich jak buty, kamera czy okulary, a jeszcze inni szukają swojego obrazu w lustrze, na kartce papieru czy u krewnych. cała wystawa, dzięki swojej niezwykłej różnorodności, pokazuje z jak wielu stron można widzieć siebie.

wernisaż wystawy:
16 maja 2015 roku
w centrum kultury chrześcijańskiej w kłodzku
kłodzko, ul. kard. stefana wyszyńskiego