program stypendialny głowa się rusza edycja 2018/2019

„proszę wybrać sobie dowolny plakat reklamowy i pokazać nam, dlaczego jest niedobry” – tak brzmiało zadanie adresowane do osób, które ubiegały się o indeks na grafikę i roczne stypendium pokrywające czesne za naukę na uniwersytecie swps we wrocławiu. zwyciężczynią tegorocznej edycji programu „głowa się rusza” organizowanego przez katedrę grafiki została weronika mazurek.

decyzja komisji:

– autorka pracuje esencją, co znakomicie przekłada się zarówno na konstruowany tekst, jak i kompozycję. przez wybór efektywnych środków plakat nie jest banalny, ciekawi, zachęca do odkodowania” – wyjaśnia prof. michael fleischer, kierownik katedry grafiki, członek komisji stypendialnej.
komisja stypendialna programu „głowa się rusza” postanowiła wyróżnić prace pani ewy chrzanowskiej oraz marii zakrzewskiej.

nagroda:

laureatka otrzyma stypendium pokrywające opłatę rekrutacyjną oraz koszty czesnego za pierwszy rok studiów na grafice w filii uniwersytetu swps we wrocławiu. otrzyma indeks na unikalny kierunek studiów, w ramach którego poza twardymi kompetencjami projektowymi studenci zdobywają kompetencje w zakresie pracy projektowej, myślenia designem, pracy zespołowej, komunikacji społecznej i komunikacji wizualnej.