wymówki i powiedzonka vol. 2

„powiedzonka wykładowców” to projekt wystawowy realizowany przez wydział zamiejscowy szkoły wyższej psychologii społecznej we wrocławiu. celem projektu jest próba rozluźnienia wizerunku studiów i relacji komunikacyjnej na linii student – wykładowca. podobnie jak ubiegłoroczne „wymówki studenckie”, powiedzonka wykładowców pojawią się na wrocławskim rynku przy ul. szewskiej 14 sierpnia 2014 r.

mając na uwadze pielęgnację studenckich wspomnień, staramy się konserwować wybrane wydarzenia i sytuacje, do których za jakiś czas miło będzie wrócić. w pierwszej edycji pokazaliśmy, jak w formie wystawy studenckich wymówek kreatywnie radzić sobie z brakiem pracy zaliczeniowej, czy zwykłego nieprzygotowania do zajęć. tym razem na płótno pójdą wymówki, kreacje językowe i słynne przez lata teksty naszych prowadzących. chcemy pokazać, że nie zawsze pamięta się przedmiot, na który się uczęszczało. czasem ciężko przypomnieć sobie nazwisko konkretnego prowadzącego, ale jego specyficzne teksty owszem i to głównie z ich powodu wspominamy studia z wielką sympatią.

w drugiej odsłonie projektu rozwijamy koncepcję o interesujące teksty prowadzących, często wkraczające w stały krajobraz komunikacji uczelni. któż ze studentów swps nie zna określenia prof. fleischera to się idzie deską zabić? to agresywne stwierdzenie dyrektora instytutu grafiki weszło w krew jego studentów, co zaowocowało paradoksalnie pogłębieniem relacji wykładowca z jego słuchaczami, którzy – jak się okazuję – mają podobny stosunek do nauki i samorozwoju.

wystawa jest dostępna do 20 września 2014 roku w galerii szewska pasja przy ul. szewskiej oraz w empiku renoma. dla chętnych wybrane prace można oglądać przy budynku szkoły wyższej psychologii społecznej. serdecznie zapraszamy.