szukamy miłości - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - wystawa miejska

korzystając ze sposobności czasowej – okres walentynek – podpowiadamy przy pomocy cudzych tekstów, jak nie korzystać z języka w trudnych, co tu dużo nie mówić, relacjach partnerskich. teksty zebrane przez instytut grafiki uniwersytetu swps można będzie obejrzeć w ramach cyklu wystaw „teksty (z) życia” m.in. na wrocławskim rynku.

szukamy miłości:

projekt „szukamy miłości – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” to kolejna odsłona większego projektu wystawowo-społecznego pt. ”teksty (z) życia”. dotychczas przedmiotem zainteresowania były studenckie wymówki i powiedzonka (nie zawsze udane) wykładowców. na płótnie znalazły się również teksty rodziców, używane w codziennych nierzadko trudnych i wymagających językowej kreatywności, relacjach.

tym razem koncentrujemy się na innej prawidłowości języka, czyli na tanich (dla niektórych) tekstach na podryw. dla jednych są one ujmujące, dla drugich stanowią tani chwyt, który bardzo szybko demaskuje podrywacza i szereguje go w gronie „leniwych” lub pozbawionych wyobraźni komplemenciarzy. okazuje się jednak, że wcale nierzadko się pojawiają i znajdują swoich wytrwałych kontynuatorów.

logistyka:

wystawa będzie prezentowana w dniach 8-29 lutego 2016 r. na wrocławskim rynku (plac solny) oraz w podcieniach dworca pkp we wrocławiu (w holu, przy wejściach na perony).