photospace 2016 - wystawa fotografii studentów katedry grafiki swps

co jest większe od drzewa? suma wyciętych drzew. pod takim hasłem studenci grafiki wraz z aparatami wyruszyli do pobliskiego lasku oporowskiego w poszukiwaniu inspiracji. owocem tej wyprawy jest wystawa „photospace 2016. wycinka w lasku oporowskim”.

krótka relacja z wernisażu krótka relacja z wernisażu

dzika zieleń to połączenie świeżości natury z socjalną tkanką miasta. nierozerwalny związek między młodością a odnawialnym cyklem natury. umiejętność obserwacji. oddech i śpiew ptaków.

dr michał jakubowicz

projekt:

zadaniem studentów w ramach podstaw fotografii była realizacja zestawu zdjęć ilustrujących wybrany koncept dla lasku oporowskiego. studenci realizowali zdjęcia podczas plenerów oraz pracując w studiu fotograficznym. ćwiczenia dotyczyły fotografii pejzażowej, portretowej i produktowej. studenci podczas zajęć kreatywnych określali koncepcyjne ramy zdjęć, koncentrując na nich efekt wizualny. wśród konceptów przywoływane były: dzikość, natura, ekologia, back stage, znaki natury etc.

przestrzeń:

lasek oporowski to najbliższy teren zielony położony w okolicach uniwersytetu swps. graniczy z osiedlami: oporów, muchobór mały, grabiszyn i rzeką ślęzą. rosną w nim dęby, lipy i graby. w lasku można spotkać chronione gatunki roślin tj. bluszcz pospolity, kopytnik pospolity, konwalia majowa i inne. wśród mieszkańców lasku znajdują się sarny, borsuki, a także różne gatunki ptaków, między innymi dzięcioł duży. lasek znajduje się pod opieką zarządu zieleni miejskiej wrocławia.