main event vol. 6 - zrównoważone projektowanie

czy design może zmienić świat na lepsze? kogo i czego potrzebują kreatywne miasta? czym jest projektowanie dospołeczne? dlaczego w projektowaniu produktów i usług trudno dziś obejść się bez metody design thinking? to pytania-wyzwania, z którymi każdego dnia mierzą się studenci w katedrze grafiki. ale nie tylko oni – jak co roku zapraszamy na main event, spotkanie dla wszystkich zainteresowanych studiami graficznymi. to intensywny dzień wypełniony warsztatami kompetencyjnymi, wykładami, inspirującymi i nieformalnymi rozmowami z wykładowcami. to także okazja, aby w praktyce się przekonać, na czym polega prosta zasada dobrego designu: „projektuj dla ludzi, projektuj z ludźmi i projektuj o ludziach”.

o wydarzeniu:

main event to coroczne spotkanie z katedrą grafiki uniwersytetu swps. w tym roku motywem przewodnim main event będzie social design/projektowanie dospołeczne. podczas intensywnych warsztatów i wykładów zostaną poruszone takie kwestie jak: metodologia/podejście projektowe, programy partycypacyjne, koncepty i prototypy produktów oraz usług gotowych do wdrożenia w przestrzeni publicznej. main event – projektowanie zaangażowane społecznie to także przedstawienie badań, propozycji dydaktycznych i edukacyjnych oraz działalności projektowej.

w pierwszej części wydarzenia uczestnicy będą mogli poznać pracownie działające w naszej katedrze. oczywiście w sposób praktyczny, biorąc udział w warsztatach kompetencyjnych, w trakcie których poznają różne dziedziny projektowania. wiodące tematy warsztatów odpowiadają węzłowym aspektom programu studiów graficznych i projektowych; będą to warsztaty kompetencyjne, graficzne, reklamowe, kreatywne i design thinking.

w części popołudniowej zapraszamy na wykłady naukowe, które wprowadzą uczestników w zagadnienie projektowania zaangażowanego społecznie. swoje projekty zaprezentują studenci kierunków grafika i komunikacja wizualna. a podczas wieczornego wernisażu będzie można zobaczyć prace, które w ramach zajęć studenci zrealizowali dla społeczności wrocławia.

dodatkowe informacje: