Corporate Identity dla koła ceramicznego ASP we Wrocławiu

naszym zadaniem w prezentowanym projekcie było stworzenie nowej identyfikacji wizualnej dla ceramicznego koła naukowego akademii sztuk pięknych we wrocławiu. praca przebiegała w kontakcie z członkami koła, co pozwoliło nam dostrzec nowe perspektywy kształtowania systemu identyfikacji oraz wypracować nową spójnię tożsamości postulowanej dla organizacji. w naszej pracy wyszliśmy od istoty samego materiału, jakim posługuje się ceramika, jego kontrastu faktur, skojarzeń z nim, relacji z twórcą oraz szacunku osoby do naturalności tworzywa, z którym pracuje.

w ten sposób powstał koncept „kawałków”- organizacji złożonej z całkowicie różnych elementów, jakimi są artyści tworzący skład koła naukowego: każdy z nich jest kimś zupełnie innym, jak kawałki różnych naczyń, ale razem tworzą zupełnie nową i niepowtarzalną całość. zmienność i niepowtarzalność stanowi główną wartość organizacji a także dzieł przez nią tworzonych . zależało nam, aby wyniki naszej pracy pozwoliły na promocje działalności członków organizacji poprzez zmianę istniejących już materiałów, jak i otwarcie nowych kanałów komunikacji organizacji z otoczeniem. stworzyliśmy i opracowaliśmy: nowy znak, kolorystykę nawiązującą do odcieni ziemi i gliny, akcydensy, których każda strona jest osobnym ”kawałkiem” całości, gadżety promocyjne w postaci breloków będących oszlifowanymi kawałkami ceramiki o dwóch fakturach (także w wersji naprawianej złotem), plakaty promocyjne, oraz wizytówki.

o projekcie:

zadaniem studentów w ramach modułu corporate identity było opracowanie kompleksowego programu corporate identity, na który składały się: analiza, planowanie strategiczne i kreacja. studenci zostali poproszeni o wybór dowolnej fundacji, którą można wesprzeć poprzez design i komunikację i opracowanie programu tożsamości postulowanej oraz jej wizualnej egzemplifikacji w postaci systemu identyfikacji wizualnej, fotografii wizerunkowej, gadżetu i strony www.

dodatkowe informacje:

  • autorzy: michał kacprzakjan andrzejewskikatarzyna berlakala zakrzewskaagata dominodasza chuiko
  • prowadzący: mariusz wszołekkrzysztof moszczyńskikarolina lachowskamichał jakubowicz